.....są skazane na współpracę z Olegiem Pankiewiczem i Rościsławem Nowożeńcem, nacjonalistami rodem z pierwszej połowy XX wieku?

Oleg Pankiewicz na uroczystym przekazaniu „Domu Narodowego” . Siedzi w pierwszym rzędzie obok prezydenta Przemyśla Roberta Chomy. Z tyłu z nim siedzi poseł Marek Rząsa. Pan w okularach, to prof. z Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie, radny Rady Obwodowej  we Lwowie, zajmuje się odbudową cmentarzy ukraińskich w Polsce, nazywa się Jarosław Krawczenko, obok  Pankiewicza siedzi radna  ze Lwowa
Pozdrawiam!

 

Gdy się ma świadomość, jakie poglądy mają i publicznie głoszą ci dwaj przedstawiciele jaskiniowego nacjonalizmu, komentarz jest zbędny.

Warto w tym miejscu przypomnieć istotną informację, powtórzoną przez Petro Tymę, który na łamach "Naszego Słowa" nr 13 (2799) z 27 marca 2011 roku na stronie 2 napisał:

"Sprawę ruszył z miejsca osobiście premier Donald Tusk, który od samego początku sprawowania urzędu ogłosił, że rozstrzygnięcia problemów Ukraińców - obywateli Polski nie będzie rozpatrywane w zależności od rozstrzygnięcia problemów Polaków z Lwowa - tym samym odrzucił zasadę politycznej wzajemności."

Ta sama informacja jest powtórzona na stronie 4 dwutygodnika:

"szef polskiego rządu jednoznacznie oświadczył, że spraw ukraińskiej mniejszości w Polsce nie można uzależniać od stanu realizacji wniosków Polaków z Lwowa o ich centrum kulturalne."


GTranslate

plbebgzh-TWhrcsdanlenetfrgldeelhuitjalvltnoptrorusrskslessvukyi

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp6.jpg
Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud15.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 372 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
6855999