Za około 1,5 miesiąca mamy bardzo ważne wydarzenie, które będzie swoistym testem dla naszego przyszłego - "Związku Kresowian"!  W Sahryniu na Zamojszczyźnie prezydenci  Komorowski i Janukowycz będą odsłaniać  pomnik poświęcony Ukraińcom zabitym w  trakcie polskiej akcji odwetowej. Musimy się do tego odpowiednio przygotować!   Dziwna rzecz - ale sprawa jednoczesnego odsłonięcia pomników w Ostrówkach na Wołyniu i w Sahryniu  była długo ukrywana przez stronę polską !  O sprawie napisała  jedna z gazet w Kijowie i dopiero  wtedy    ( ponad dwa miesiące temu ) -  poinformowały o tym portale kresowe! Mam wrażenie że był zamiar swoistego zaskoczenia środowisk kresowych ! To fragment tekstu Jarka Świderka pod tytułem: „Co należy zrobić?”, czytaj ; http://kresy.info.pl/component/content/article/4-listy-do-serwisu/55-co-naley-zrobi-

Wczoraj  dowiedzieliśmy się z nie oficjalnych źródeł, bo przecież nasze media nie są zainteresowane, że strona ukraińska nie chce wywiązać się z umowy o uroczystościach upamiętnienia w Ostrówkach. Sahryń czeka gotowy, natomiast w Ostrówkach, chociaż już koniec maja, żadne upamiętnienie nie jest zrobione, nawet nie zaczęto budować pomnika. Ponadto strona ukraińska twierdzi, że tam nie ma drogi dojazdowej, a na załatanie dziur w drodze gruntowej nie mają pieniędzy i czasu. Podają jeszcze jeden argument - że wśród lasów nie zdołają zorganizować ochrony dla prezydentów i innych gości z Polski.

Dlatego proponują inne miejsce, gdzie i droga jest, i teren dobry dla ochrony, tyle że tam jest upamiętnienie kilkunastu oficerów polskich rozstrzelanych przez ... NKWD !

Wczoraj zaraz po 12:00 na www.pravda.com.ua ukazał się wpis (historyczna prawda) że zbieg terminów - przyjazd Janukowycza i uchwała Sejmu może być odebrana jako prowokacja wobec  Prezydenta Ukrainy.

Na końcu napisano, że urzędujący obecnie minister spraw zagranicznych Ukrainy już w kwietniu w Werchownej  Radzie ostrzegał, że należy zdecydowanie reagować na anty - ukraińskie wystąpienia z okazji kolejnej rocznicy Wołynia w Polsce.

Zatem, może nie być ani Ostrówek ani Sahrynia. Żadne umowy nie są dotrzymywane, jeśli strona polska będzie pozwalać sobie na tego rodzaju manipulacje. A niestety wyraźnie widać, że z tym mamy tu do czynienia.


GTranslate

plbebgzh-TWhrcsdanlenetfrgldeelhuitjalvltnoptrorusrskslessvukyi

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp2.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud13.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 600 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
8539465