Prezentujemy inicjatywę z którą warto się  zapoznać i w miarę naszych możliwości poprzeć. Poniżej prezentujemy list z Doniecka.

Szanowni Państwo!

My, mieszkańcy Doniecka, zaniepokojeni narastaniem szowinistycznych i ksenofobicznych nastrojów na terenie Zachodniej Ukrainy po wydarzeniach we Lwowie 9 maja 2011 roku, spotkaliśmy się przy okrągłym stole i potępiliśmy osoby i organizacje za ten stan rzeczy odpowiedzialne.  Następnie planujemy w dniu 22 czerwca 2011 r. ogłosić na konferencji prasowej zamiar zbudowania w Doniecku pomnika tym ofiarom OUN - UPA, które były mieszkańcami Donbasu. W związku z tym zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli zrzeszonych w organizacjach społecznych w Polsce, którym znany jest bolesny problem zbrodni ukraińskich nacjonalistów, o udzielenie wsparcia dla naszej inicjatywy.

Bardzo prosimy o pisanie listów poparcia dla idei zbudowania ofiar zbrodni OUN - UPA do Rady Miejskiej Doniecka. Rada Miejska Doniecka może nam bardzo pomóc przez przydzielenie działki i środków finansowych pod budowę pomnika.

Dlatego poparcie innych organizacji społecznych, także z Polski, jest dla nas bardzo ważne i cenne.

Doniecka obwodowa organizacja społeczna
Kongres Inicjatyw Obywatelskich "Młody Donbas"
Donieck, 19 maja 2011 г.

Listy popierające inicjatywę budowy pomnika ofiarom OUN - UPA w Doniecku prosimy kierować na adres:

ДОНЕЦКИЙ ГОРОДСКОЙ СОВЕТ

83050, г. Донецк, ул. Артема, 98

Doniecka Rada Miejska

83 050, miasto Donieck, ul. Artiema, 98

Ukraina


GTranslate

plbebgzh-TWhrcsdanlenetfrgldeelhuitjalvltnoptrorusrskslessvukyi

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp9.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud18.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 343 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
9625326