Ukraina wchodzi do pięciu krajów najgorszych gospodarek świata. Wg. badań ekonomicznych pisma „Forbes” gorszy stan gospodarki jest tylko w Jamajce, Gwinei, Armenii i Madagaskarze. W 2011 roku średni wskaźnik PKB na jedną osobę na Ukrainie jest na poziomie Serbii i Bułgarii i sięga 6,5 tys. USD rocznie. Inflacja nad Dnieprem wynosi średnio 10%. Rozwojowi gospodarczemu Ukrainy przeszkadza totalna korupcja władzy, złe zarządzanie państwowe i skorumpowane sądy.

Odnośnie Armenii pismo „Forbes” dochodzi do wniosku, iż ten kraj nie może dać sobie radę z kryzysem. W 2009 roku spadek PKB Armienii sięgnął 15%. W 2011 roku inflacja w kraju wynosi 7%. PKB na jedną osobę wynosi mnie niż 3 tys. USD rocznie, co jest trzy razy mniej niż w sąsiedniej Turcji.

W najgorszym gospodarczo Madagaskarze PKB na jedną osobę sięga tylko 387 USD, z inflacją 8,5%.

Sytuacja gospodarcza na Ukrainie wbrew zwycięskim relacjom władz istotnie się nie polepszyła za prezydentury Wiktora Janukowycza. Lepsze wskaźniki wzrostu gospodarczego w kraju osiągnięto tylko dzięki wzrostowi cen na produkcję metalurgiczną na rynkach światowych. Ukraina eksportuje 80% własnej produkcji metalurgicznej.

Eugeniusz Tuzow-Lubański, Kijów


GTranslate

plbebgzh-TWhrcsdanlenetfrgldeelhuitjalvltnoptrorusrskslessvukyi

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp2.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud15.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 557 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
9573764