Ks. T. Isakowicz-Zaleski na swoim blogu napisał: Nie poddam się. Tak najkrócej mogę odpowiedzieć wszystkim osobom, które od wczoraj piszą do mnie w związku z procesem karnym wytoczonym mi przez b. funkcjonariusza SB Edwarda Kotowskiego z Sokółki Białostockiej.

Nie skapitulowałem ani w 1985 r., gdy tzw. "nieznani sprawcy" chcieli się mnie zniszczyć, ani w 2006 r., gdy antylustracyjne lobby w archidiecezji krakowskiej próbowało tego samego, choć trochę innymi metodami.

W chwili obecnej grozi mi kara do 2 lat więzienia, a powód dodatkowo domaga się ode mnie 50 tys. na swoją rzecz. Pecunia non olet! Więcej nie piszę, bo tzw. posiedzenie pojednawcze dopiero ma się odbyć.

Niezależnie od wyniku zaangażuje się z pewnością w sprawę kasacji haniebnego par. 212 kodeksu karnego, który służy do kneblowania wolności słowa.

Ten temat porusza dzisiejsza "Rzeczpospolita", pisząc o proteście dziennikarki Doroty Kani z "Gazety Polskiej".

Dziennikarka zarzuca w swej skardze do Trybunału naruszenie przez Polskę art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, czyli prawa do swobody wypowiedzi.

Skargę do Strasburga także po przegranym procesie z tym samym byłym funkcjonariuszem SB wniósł redaktor Jerzy Jachowicz. I on w 2010 roku przegrał proces o zniesławienie z artykułu 212 kodeksu karnego. (...)

Niedawno kampanię na rzecz wykreślenia z kodeksu karnego artykułu 212 rozpoczęła Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Biorą w niej udział także Izba Wydawców Prasy oraz Stowarzyszenie Gazet Lokalnych. To ten artykuł przewiduje dla dziennikarzy karę nawet dwóch lat więzienia za zniesławienie.

 

Całość przeczytaj pod linkiem

 

http://www.rp.pl/artykul/118849,720133-Dorota-Kani-skazana-z-artykulu-212-skarzy-sie-w-Strasburgu.html

Za: http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=4892


GTranslate

plbebgzh-TWhrcsdanlenetfrgldeelhuitjalvltnoptrorusrskslessvukyi

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp8.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud3.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 1350 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
8743412