Stowarzyszenie Kresowe „Podkamień”  w porozumieniu z Radą Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa informuje wszystkich zainteresowanych o uroczystości odsłonięcia pomnika pomordowanych w latach II wojny światowej Polaków.

Starania Stowarzyszenia rozpoczęte jeszcze w roku 2007 przyniosły wreszcie wymierny efekt.  Nasi przodkowie – ofiary nacjonalizmu, którzy ponieśli śmierć w czasie wojny (większość w dniu 12 marca 1944 roku)  doczekali się wreszcie upamiętnienia.

Dziękujemy wszystkim, którzy borykając się z barierami biurokracji i innymi przeciwnościami zrobili wszystko aby ten pomnik powstał. W szczególności dziękujemy pracownikom Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa: śp. Andrzejowi Przewoźnikowi, Andrzejowi Kunertowi, Maciejowi Dancewiczowi oraz Adamowi Kaczyńskiemu. Dziękujemy także tym wszystkim, którzy wspierali nas duchowo w naszych staraniach.

Uroczystość odsłonięcia odbędzie się najprawdopodobniej w dniu 6 listopada 2011 r. w miejscowości Podkamień, rejon Brody na Ukrainie.

Organizujemy wyjazd autokarem na tę uroczystość- bliższe szczegóły: tel. 606 269 147 lub: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Henryk Bajewicz

Stowarzyszenie Kresowe Podkamień

Wołów