Pozarządowa organizacja międzynarodowa „Freedom House” ostro skrytykowała prześladowanie opozycji przez reżim prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza i zaapelowała do decydentów UE, aby zaprzestać wszystkie negocjacje z władzami ukraińskimi o strefie wolnego handlu i o zawarciu umowy stowarzyszeniowej UE z Ukrainą. „Freedom House” występuje przeciwko wyrokowi ukraińskiego sądu, który uznał Julię Tymoszenkę winną i skazał na 7 lat więzienia. Zdaniem „Freedom House” – to nie była decyzja niezależnego sądu.

Prezydent organizacji David Kramer zaznaczył, iż UE powinna w tej sytuacji wstrzymać wszystkie negocjacje z Ukrainą dopóty Tymoszenko i inni niesprawiedliwie pozbawieni woli opozycjoniści ukraińscy nie zostaną zwolnieni z więzienia.

„Freedom House” stwierdza, iż społeczność międzynarodowa odbiera wyrok na Tymoszenki jako próbę władz zmusić do milczenia i zastraszyć wszystkich opozycjonistów na Ukrainie. Zdaniem Kramera, wybiórcze stosowanie prawa kryminalnego w stosunku do polityków opozycyjnych jest jedną z barier na drodzę do demokratyzacji państwa ukraińskiego.

Eugeniusz Tuzow-Lubański, Kijów


GTranslate

plbebgzh-TWhrcsdanlenetfrgldeelhuitjalvltnoptrorusrskslessvukyi

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp12.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud15.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 463 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
7771358