Dom Spotkań z Historią zaprasza na 81. "Opowieści z Kresów" Tomasza Kuby Kozłowskiego U źródeł Sanu, Stryja i Dniestru. Rzecz o Bieszczadach, Bojkach i Turce 19 lutego 2014, środa, godz. 12.00 i 18.00, ul. Karowa 20

O Bieszczadach, Bojkach, Turce i dawnym powiecie turczańskim mówić będzie Tomasz Kuba Kozłowski podczas 81. spotkania z cyklu „Opowieści z Kresów”. W programie prezentacji m. in. wędrówka po bieszczadzkich połoninach, przełęczach i schroniskach, bojkowskich wsiach i szlacheckich zaściankach w dolinie Stryja; przejazd niezwykłym wiaduktem arkadowym w Turce; polskie, austriackie i żydowskie oblicze dawnej Turki; spotkanie na polsko-węgierskiej granicy i opowieści ze szlaku „białych kurierów” prowadzącym w czasie II wojny światowej przez Bieszczady na Węgry. Całość tradycyjnie ilustrowana będzie oryginalną ikonografią z epoki. Klimat c. k. Turki przywołamy ponownie 26 lutego 2014 roku pokazując w cyklu „Kino kresowe” ekranizację powieści Andrzeja Kuśniewicza „Lekcja martwego języka”, której akcja toczy się w Turce pod koniec I wojny światowej. 
Dom Spotkań z Historią, Warszawska Inicjatywa Kresowa, 00-324 Warszawa, ul. Karowa 20, tel. 22 255 05 50, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Facebook: profil "Świat Kresów"


GTranslate

plbebgzh-TWhrcsdanlenetfrgldeelhuitjalvltnoptrorusrskslessvukyi

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp2.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud18.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 257 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
7882657