Tegoroczna, ósma edycja obozu organizowanego od 2008 roku odbędzie się pod nazwą Wołyń 2015. Recordatio.  Nazwa własna co roku jest inna, w 2014 roku na wskutek rozszerzenia terenu działania grupy nastąpiło powołanie i reorganizacja struktury. Całości akcji nadano nazwę  „Cmentarze Kresowe Pamiętajmy Pamiętać” pozostawiając ideę nazw własnych co roku innych do działań na terenie Wołynia. Ubiegł rok to nie tylko praca po za naszymi wschodnimi granicami, lecz również sprzątanie cmentarza w miejscowości Miętkie powiat hrubieszowski. Fundacja Niepodległości, jako główny organizator i kreator akcji „Cmentarze Kresowe Pamiętajmy Pamiętać”, rozpoczyna tegoroczny projekt, od serii prelekcji i spotkań promocyjnych, które mają zapoznać potencjalnych uczestników z charakterem i specyfiką prac. W projekcie uczestniczą instytucje kościelne i kombatanckie, prywatne i państwowe. Chcielibyśmy do udziału zaprosić młodzież szkolną i akademicką, pracujących i emerytów, pracoholików i bezrobotnych, pasjonatów i abnegatów, jednym słowem wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieliby poznać przeszłość i teraźniejszość Wołynia. W tym roku wyjazd zaplanowano w dniach 8 - 24 sierpnia. Terenem działań będą m. in.: Kowel, Ostrówki, Maciejów, Luboml, Kupiczów, Zasmyki, Rożyszcze, Turzysk, Przebraże, Koszyszcze, Przewały, Szumsk, Wiśniowiec, Ostróg. Szczególny nacisk położymy na to ostatnie miejsce, rozpoczęte jesienią prace będą kontynuowane do skutku. W przypadku dużej ilości chętnych zostaną zorganizowane podobozy stacjonarne. Zapewniamy transport, ubezpieczenie, wyżywienie oraz noclegi. Oczywiście sprzęt i narzędzia do pracy. Czas spędzony w czasie akcji to również spotkania, dyskusje, zwiedzanie, spotkania z rodakami i ciekawymi ludźmi, przybliżanie historii miejsc i ludzi związanych z Kresami.

Dodatkowo rozpoczynamy akcję „ szukamy naszych śladów” prosimy o informacje i relacje Polaków i o Polakach nadal zamieszkujących tereny dawnej Rzeczypospolitej. Kierujemy ten projekt również do środowisk skupionych wokół polskich szkół i towarzystw kultury polskiej, po za linią rzeki Zbrucz.                                                                                                        Dla wahających się: istnieje możliwość przeprowadzenia przez pracowników Fundacji Niepodległości prelekcji połączonej z prezentacją zdjęciowo-filmową dotyczącą poprzednich obozów na Wołyniu. Kontakt e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje bieżące oraz z poprzednich lat można znaleźć pod podanymi niżej linkami :

http://fundacja-niepodleglosci.pl/…/848-wolyn-2014-redivivus

https://www.facebook.com/wolyn2014

https://www.facebook.com/cmentarzekresowepamietajmypamietac

Kontakt telefoniczny : 508 323 498 , 733 424 074

Fundacja Niepodległości

Cmentarze Kresowe Pamiętajcie Pamiętać


GTranslate

plbebgzh-TWhrcsdanlenetfrgldeelhuitjalvltnoptrorusrskslessvukyi

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp3.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud10.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 739 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
9335577