Witam i pozdrawiam serdecznie z Glasgow z pięknej Szkocji. Składając najserdeczniejsze życzenia na nowy, nadchodzący 2013 rok, pragnę gorąco zachęcić, byśmy specjlanie pamiętali o Kresach. Naturalnie już od pierwszych chwil nowego roku, każdy z nas porwany zostanie przez spiralę własnych, życiowych spraw i powołań. A płynąc w tej rożnorodności barw i kolorów, tak przepięknej, będzie także nieco inny, lekki i delikatny „Wiatr od Kresów” i obyśmy się z nim nie rozminęli. Z miesiąca na miesiąc jego siła będzie rosła, by porwać każdego, kto miłuje polskie dziedzictwo Kresów. Już dziś możemy dać się porwać w ten niezwykły nurt, w którym miesza się historia i pokolenia, pamięć i tęsknota. Już dziś możemy włączyć się całym sercem w akcję zbierania podpisów przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej projektu ustawy w sprawie ustanowienia dnia 11 lipca „Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian”.

Każdy może zbierać podpisy, mamy czas do lutego, by zebrać 100 tyś. podpisów. Wszystkie potrzebne informacje podsyłam w załączniku: ulotka informacyjna, a w drugim załączniku podsyłam także wydruk, specjalnie przygotowanej listy z myślą o złożonych podpisach.

ZBIERAMY PODPISY POD PROJEKTEM USTAWY „DNIA PAMIĘCI MĘCZEŃSTWA KRESOWIAN”

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej projektu ustawy w sprawie ustanowienia dnia 11 lipca „Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian” rozpoczął oficjalną akcję zbierania podpisów pod w/w projektem. W związku z napływającymi zapytaniami w tej sprawie informujemy, że każdy może zbierać  podpisy

- jeżeli  wśród rodziny i znajomych to wystarczy pobrać  „druk wykaz podpisów” (znajduje się w menu http://11lipca1943.wolyn.org/ ) i po zebraniu podpisów przesłać je poczta na adres:

Bartexpo – Wydawca KSI   02-670 Warszawa,  ul. Puławska 240 lok 60 z dopiskiem „Inicjatywa”

- jeżeli będzie to robić w miejscach publicznych to oprócz pobrania  w/w „druku” powinien pobrać również projekt ustawy ( znajduje się na górnej belce zaraz za Startem) ). Zgodnie z przepisami taki projekt powinien posiadać każdy zbierający podpisy by podpisujący wiedzieli co popierają.  Oprócz tego do pełnomocnika „Komitetu” ( Andrzej Łukawski 501 153 340 , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )   warto przesłać  dane :  kto w jakim mieście będzie zbierał podpisy, numer telefonu kontaktowego ,  to zostanie opublikowane na stronie : http://11lipca1943.wolyn.org/index.php?option=com_content&view=categories&id=26&Itemid=107 w nenu „ Gdzie i kto zbiera podpisy”

Zapytania i informacje kierować na adres :  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel : 607 144741

 

Z poważaniem

Sławomir Tomasz Roch


GTranslate

plbebgzh-TWhrcsdanlenetfrgldeelhuitjalvltnoptrorusrskslessvukyi

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp8.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud16.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 339 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
8969029