Do grona współorganizatorów rekonstrukcji historycznej "Wołyń 1943 - nie o zemstę lecz o pamięć wołają ofiary" dołączył Andrzej Szlęzak, prezydent Stalowej Woli. "Jak mówił polski historyk Józef Szujski fałszywa historia jest matką fałszywej polityki. Nie można budować polityki na sfałszowanej historii. A to co się działo na Wołyniu, miało skalę ludobójstwa. To nie była walka równorzędnych stron, ale rzeź niewinnych ludzi" - powiedział A. Szlęzak na konferencji prasowej poświęconej lipcowej rekonstrukcji.

 

"Naszym obowiązkiem jest opowiadać się za prawdą. Jesteśmy miastem COP. Zwieńczeniem drugiej Rzeczpospolitej. Mamy szereg tytułów, aby brać w tym udział i będę tego bronił" - dodał prezydent Szlęzak.

Cieszy nas fakt, że do organizacji włączył przedstawiciel samorządu lokalnego i liczymy że to grono wkrótce powiększy się o kolejnych.

Z poważaniem
Łukasz Kisielica
Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "X D.O.K."


GTranslate

plbebgzh-TWhrcsdanlenetfrgldeelhuitjalvltnoptrorusrskslessvukyi

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp2.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud10.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 666 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
9353857