Z informacji, które napływają wynika, że ogromna część organizacji kresowych nie dostała zaproszeń na oficjalne uroczystości, zaplanowane na jutro i połączone z odsłonięciem pomnika. Oczywiście ja też nie dostałem, jak i wiele innych osób, które od lat walczą o prawdę o ludobójstwie.

Zaskoczeniem jest postawa ks. kard. Kazimierza Nycza, który - jak twierdzi "Rzeczpospolita" - będzie na uroczystościach oficjalnych, a nie na społecznych. Jeżeli rzeczywiście tak zadecydował, to pokazał, że rodziny pomordowanych Polaków są "dziećmi gorszego Boga".

Moja wypowiedź w tej sprawie dla "Rzepy".

Według ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego rozdzielenie obchodów to porażka: – Od liderów środowiska kresowian wiem, że na obchody oficjalnie nie zaproszono rodzin ofiar. Rozbicie obchodów to wina prezydenta i skutek fałszywej polityki, której elementem od lat jest zamiatanie pod dywan słowa „ludobójstwo".

Całość:

http://www.rp.pl/artykul/153227,1027986-Podzialy-przed-rocznica-rzezi.html

Za: http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=8168


GTranslate

plbebgzh-TWhrcsdanlenetfrgldeelhuitjalvltnoptrorusrskslessvukyi

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp9.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud17.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 323 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
8969056