Kapliczka

W trakcie mojej wyprawy na Wołyń w lipcu ubr. odwiedziłem wraz z kuzynem Wiesławem Bednarkiem  kapliczkę stojącą na wzgórku nieopodal drogi.  Bo tutaj, obok kapliczki, we wsi Radowicze mieszkali Jego rodzice. Niestety po zabudowaniach nie pozostał żaden ślad. Można jeszcze z trudem rozpoznać oś zarośniętej, wiejskiej drogi biegnącej kiedyś wzdłuż zabudowań.

 

Przewodnikiem był nasz przyjaciel  Anatol Sulik, który kapliczkę w 1999r. odremontował.

Dzika akacja i inne samosiejki rozrosły się wokół wzgórka dość mocno, że trudno było zobaczyć w pierwszym momencie kapliczkę. Ale trzy pary silnych rąk, łopata, siekierka i grabie zrobiły swoje. Po dwóch godzinach prac porządkowych wzgórek pokazał się w całej okazałości; nawet schodki zostały odsłonięte. Gdyby nie agresywne komary, tnące niemiłosiernie odsłonięte części ciała, prace poszły by sprawniej. Mam nadzieję, że miejsce to odwiedzę i w tym roku.

Na zdjęciach:  Pierwsze, tuż po zakończeniu porządkowania. Przy kapliczce stoi Anatol Sulik a poniżej  Wiesław Bednarek. Drugie wykonane w trakcie prac.


GTranslate

plbebgzh-TWhrcsdanlenetfrgldeelhuitjalvltnoptrorusrskslessvukyi

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp6.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud14.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 451 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
10204416