Terra incognita, czyli o radości odkrywania   

 21 czerwca 2017, środa, godz. 18.00, DSH, Warszawa, ul. Karowa 20

 23 czerwca 2007 roku prezentacją „Kresowy tygiel narodów, religii i kultur” Tomasz Kuba Kozłowski zainaugurował w Domu Spotkań z Historią cykl autorskich „Opowieści z Kresów”.

Bazą źródłową cyklu jest gromadzona przez autora i licząca kilkadziesiąt tysięcy obiektów największa, prywatna kolekcja materiałów i pamiątek kresowych.

Dzięki niej mogło powstać sto kilkadziesiąt oryginalnych prezentacji. Za sprawą cyklu oraz wielu innych przedsięwzięć popularyzatorskich, wystawienniczych i edytorskich Dom Spotkań z Historią stał się ważnym ośrodkiem upowszechniania wiedzy o dziedzictwie historyczno-kulturowym Ziem Wschodnich dawnej Rzeczypospolitej. Popularność cyklu spowodowała, że prezentacje przygotowane dla warszawskiej publiczności zostały pokazane w ponad 100 miejscowościach w kraju a także za granicą. Zapraszamy na jubileuszowy wieczór, któremu towarzyszyć będą niespodzianki oraz wystawa afiszy promujących kolejne spotkania.

 W projekcie afisza przygotowanego tradycyjnie przez p. Tomasza Kubaczyka wykorzystano fragment mapy Galicji - tzw. „mapy Liesganika” w skali 1:288 000, z przełomu XVIII i XIX wieku „KOENIGREICH GALIZIEN UND LODOMERIEN HERAUSGEGEBEN IM JAHRE 1790 VON LIESGANIG” wydanej w Wiedniu w 1824 roku oraz lorgnon z zakładu optycznego Jana Iwaszkiewicza z Wilna ze zbiorów Tomasza Kuby Kozłowskiego.

 

https://www.facebook.com/SwiatKresow    Dom Spotkań z Historią, 00-324 Warszawa, ul. Karowa 20, www.dsh.waw.pl, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


GTranslate

enfrdeitptrues

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp3.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud13.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 904 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
13460326