Inicjatywa Stowarzyszenia Kresowian w Dzierżoniowie
ul. Batalionów Chłopskich 19/4
58 – 200 Dzierżoniów

Szanowni Państwo!

Działając z upoważnienia Stowarzyszenia Kresowian w Dzierżoniowie, zwracam się z prośbą
do organizacji kresowych, kombatanckich, naukowców, ludzi znających dobrze historię i wszystkich zainteresowanych o czynne wsparcie inicjatywy dotyczącej trwałej zmiany terminu Festiwalu Kultury Ukraińskiej w Sopocie i innych ukraińskich imprez rozrywkowych organizowanych na terenie kraju w dniu 11 lipca i w terminie przyległym.

„Zgodnie z planem 11 lipca 1943r. oddziały UPA uderzyły jednocześnie na 96 miejscowości
powiatu Horochowskiego i Włodzimierskiego oraz na 3 w Kowelskim. Następnego dnia 12 lipca ten sam los spotkał kolejne 50 miejscowości, w dwóch pierwszych powiatach. W następnych dniach ataki były kontynuowane. W lipcu 1943r., wg obliczeń Siemaszków, zaatakowano 520 polskich miejscowości, mordując 10 – 11 tys. Polaków.”

Stowarzyszenie Kresowian w Dzierżoniowie podjęło przeszło rok temu szereg działań
dotyczących zmiany terminu imprez rozrywkowych organizowanych przez Związek Ukraińców
w Polsce na terenie Polski 11 lipca i w terminie zbliżonym, gdyż w tym dniu przypada rocznica
mordu na Wołyniu (największe natężenie mordu 11 lipca 1943r.).

Zero empatii, ze strony Związku Ukraińców w Polsce i jego prezesa Piotra Tyma, widocznie Ukraińcy w Polsce nie umieją się bawić w innym terminie. Pisma z apelami o zmiany terminu Dni Kultury Ukraińskiej w Polsce zostały wysłane m.in do Bałtyckiej Agencji Turystycznej BART ul. Kościuszki 61, 801 – 703 Sopot, która wynajmuje Operę Leśną ZU w Polsce, do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Jacka Karnowskiego prezydenta Sopotu. Efekt działań Stowarzyszenia jest taki, że Ukraińcy nadal bawią się dobrze 11 lipca i w terminach zbliżonych, z pieniędzy otrzymanych z budżetu państwa polskiego, w tym pochodzących z podatków płaconych także przez Kresowian, którzy nierzadko cudem przeżyli ludobójstwo na Polakach dokonane przez nacjonalistów ukraińskich związanych z OUN – UPA.

W wyniku masowych, planowych działań OUN i jej zbrojnych struktur tzw. UPA, Służby
Bezpeky (SB) i formacji ukraińskich kolaborujących z Niemcami, w sposób bestialski zamordowano na Kresach Południowo-Wschodnich II RP (Wołyniu, Małopolsce Wschodniej) około 200tys. Polaków, nie licząc innych narodowości, w tym także Ukraińców.

Prezes
Stowarzyszenia Kresowian
W Dzierżoniowie
Edward Bień

/ o tej inicjatywie czytają też w serwisie http://bezprzesady.plGTranslate

enfrdeitptrues

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp1.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud9.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 794 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
12846051