Zakończył się Koncert Charytatywny z okazji podsumowania tegorocznej edycji, naszej kresowej akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. W piątek i sobotę (13 i 14 maja br) wrocławski rynek rozbrzmiewał pieśniami, muzyką i pokazami tanecznymi tak miłymi dla serc wszystkich, którzy kochają Kresy. Wspaniały przemarsz ponad 80 pocztów sztandarowych dolnośląskich szkół na czele z Orkiestrą Policji Dolnośląskiej i wspólnie odśpiewana "Rota" dostarczyły wiele chwil wzruszeń.

Obecność dostojnych gości w osobach: Jego Eminencji księdza Kardynała Henryka Gulbinowicza; Pana Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Konsula Generalnego RP w Winnicy, Wiceprezydenta Wrocławia, Dyrektora TVP oddział we Wrocławiu, Burmistrzów, Wójtów, Starostów, Dyrektorów szkół, nauczycieli - podkreśliły znaczenie tego patriotycznego koncertu.Na uroczystości w Ratuszu a potem ze sceny koncertowej i telewizyjnej relacji złożono wiele podziękowań.

My, członkowie Towarzystwa Miłośników Kultury Kresowej, jako współorganizator tego koncertu z całego serca dziękujemy osobom, których zaangażowanie wsparło w znaczący sposób realizację zadań logistycznych związanych z Koncertem Charytatywnym:

1. Księdzu Stanisławowi Stelmaszkowi oraz parafii w Siechnicach za organizację noclegów i wyżywienia dla zespołu z Ukrainy „Podolski Kwiat” oraz koncertu tego zespołu w kościele 13 maja o godz. 19.00. Dzieci były bardzo zadowolone z gościny, otrzymanych prezentów i gorących oklasków na koncercie oraz serdeczne pożegnanie. Wszyscy chcą jeszcze raz do parafii przyjechać.

2. Pani Janinie Lacel Prezes Klubu Miłośników Kresów w Ziębicach, Andrzejowie Płócienniczakowi Przewodniczącemu Zarządu UTW w Ziębicach oraz Andrzejowi Regner Dyrektorowi Ośrodka Opieki i Oświaty w Ziębicach za opiekę nad Zespołem „Białe skrzydła” z Republiki Białorusi. Dzieci znalazły wśród mieszkańców Ziębic wspaniałą gościnę, wiele słów wsparcia i wspaniałych darów. Powodzeniem też cieszył się ich koncert w Domu Kultury.

3. Panu nadinsp Zbigniewowi Maciejewskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji we Wrocławiu za udział w Koncercie Orkiestry Policyjnej pod batutą Pana Adama Wittiwa.

4. Panu Zbigniewowi Słysz – Komendantowi Straży Miejskiej we Wrocławiu i Panu insp. Mirosławowi Potockiemu Komendantowi Miejskiemu Policji we Wrocławiu za opiekę i bezpieczeństwo.

Informacja ze strony TMKK

 


GTranslate

enfrdeitptrues

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp6.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud5.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 859 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
14149695