Syn prezydenta Wiktora Janukowycza znalazł się na liście 100 najbogatszych Ukraińców tygodnika "Korespondent". Ołeksandr Janukowycz jest na niej w tym roku po raz pierwszy - na 70. miejscu, z majątkiem szacowanym na 130 milionów dolarów.

"Korespondent" podał, że starszy syn Janukowycza zarobił te pieniądze, działając w branży budowlanej.

Ołeksandr Janukowycz jest właścicielem 17-piętrowego centrum biznesowego "Stołeczny" w rodzinnym mieście Doniecku we wschodniej Ukrainie. Ma też kompleks hotelowy na Krymie. Kontroluje ponadto 100 proc. akcji Wszechukraińskiego Banku Rozwoju.

Wiktor Janukowycz objął stanowisko prezydenta na początku ubiegłego roku. Dotychczas żaden z członków jego rodziny nie znalazł się w gronie najbogatszych mieszkańców Ukrainy. Prócz Ołeksandra, Janukowycz ma jeszcze syna Wiktora, który jest deputowanym prezydenckiej Partii Regionów Ukrainy. Pierwsze nazwiska na liście 100 najzamożniejszych Ukraińców tygodnika "Korespondent" od lat pozostają praktycznie niezmienne. Na czele rankingu znajduje się Rinat Achmetow, potentat metalurgiczny i właściciel klubu piłkarskiego "Szachtar Donieck", z majątkiem szacowanym na 25,6 mld dolarów. Pozostałe cztery miejsca także przypadły oligarchom z branży metalurgicznej. Znaleźli się na nich: Hennadij Boholiubow (6,6 mld dolarów), Ihor Kołomojski (6,2 mld dolarów), Wiktor Pinczuk (5,9 mld dolarów) i Kostiantyn Żewaho (3,2 mld dolarów).

Najbardziej - bo o 540 procent - wzrosła w ciągu ostatniego roku wartość imperium biznesowego Dmytra Firtasza, współwłaściciela spółki RosUkrEnergo, która zajmowała się w przeszłości pośrednictwem w handlu gazem między Rosją, Ukrainą a państwami Europy Zachodniej. W 2010 r. w rankingu "Korespondenta" aktywa Firtasza oceniano na 354 miliony dolarów. Obecnie tygodnik szacuje je na 2,25 miliarda dolarów, co dało mu siódme miejsce na liście najbogatszych obywateli Ukrainy.

mm/PAP

Źródło;   http://kresy24.pl/showNews/news_id/16582/


GTranslate

plbebgzh-TWhrcsdanlenetfrgldeelhuitjalvltnoptrorusrskslessvukyi

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp5.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud15.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 2091 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
9778471