Fragment materiału z salonu24 autorstwa Mohorta pt.: Czy Bronisław Komorowski potępi Armię Krajową?

 

„Niestety dojście do władzy Janukowycza, który zastąpił nacjonalistę Juszczenkę, niewiele zmieniło w kwestii ukraińskiej polityki historycznej. Inaczej tylko rozłożono akcenty, mniej gloryfikuje się OUN-UPA, milej patrzy się za to na sowiecką spuściznę. W kwestii historii polskich Kresów linia jest niezmienna, wspólna dla historiografii nacjonalistycznej i sowieckiej, zawierająca się w stwierdzeniu: Polacy byli na Ukrainie okupantami, obszarnikami, kolonistami, ciemiężycielami i każdy, kto ich bił, czy to banderowcy, czy to Sowieci, zasługuje na miłe potraktowanie. Prób refleksji nad masową zbrodnią, jaką była tzw. rzeź wołyńska jest nader mało, przykładem z ostatnich dni niech będzie artykuł niejakiego Pawło Zubjuka w „Historycznej Prawdzie” pod znaczącym tytułem „Czy mamy prawo zabijać Polaków?” Autorowi bynajmniej nie chodziło o polskich żołnierzy ani nawet kolonistów tylko Polaków, którzy mieszkali na Kresach od wieków. Już sam fakt, że możliwe jest zastanawianie się nad tak oczywistą kwestią, świadczy źle o stanie świadomości Ukraińców. Zresztą ukraińscy nacjonaliści już odpowiedzieli sobie na to pytanie – jeden z liderów nacjonalistycznej partii Swoboda, dominującej na zachodzie Ukrainy – Jurij Michalczyszyn twierdzi, że jest gotów zabijać dla „idei ukraińskiej nacji”.

Tak więc, jako się rzekło, niewiele zmieniło się w polityce historycznej Ukrainy, zatem zapowiedź wspólnego redagowania uchwały przez prezydentów Komorowskiego i Janukowycza napawa niepokojem. Tym bardziej, że niedawno (1.06.2011) ukazał się tekst historyka Dmytro Wiedeniejewa, wiceszefa ukraińskiego IPN, nominata Janukowycza, który w ciemno można potraktować jako ukraińską propozycję tez nowej uchwały. Sam tytuł mówi wszystko: „Gotowi do wojny bakteriologicznej. Polscy nacjonaliści na Ukrainie.” Tak tak, to o Armii Krajowej. Autor artykułu stosuje w nim przeróżne manipulacje rodem z propagandy nacjonalistycznej i sowieckiej w celu ukazania polskiego podziemia w jak najgorszym świetle. Oto kilka absurdalnych tez artykułu, z którymi być może niedługo będzie musiała zmierzyć się „strona polska”:

- AK brała broń od Niemców,

- AK osiągnęła „wielkie sukcesy w czystkach etnicznych Ukraińców”,

- gdyby Armia Czerwona i NKWD nie powstrzymały „polskich nacjonalistów”, ci zabiliby znacznie więcej Ukraińców,

- „polskie podziemie przygotowywało się do prowadzenia dywersji za pomocą broni bakteriologicznej” (jak się należy domyślać – przeciw Ukraińcom!!!)

- rzeź wołyńska była „bardzo ciemną stroną” Armii Krajowej [sic!]. Została ona „zdecydowanie potępiona w naszych czasach przez kierownictwa i postępowe społeczności obu państw”.

Artykuł jako całość jest jedną wielką manipulacją. Nie chce się wierzyć, że napisał go doktor nauk historycznych i poważny urzędnik. Oczywiście p. Wiedeniejew nawet nie zająknął się nad decydującą, zbrodniczą rolą OUN-UPA w tym „konflikcie”.”

KOMENTARZ do materiału na salon24:

„Prawda ukryta pod warstwą mułu

Nie mogłem nie dodać Twojego tekstu Mohorcie

(fragmentu) na swoją stronę: http://bezprzesady.pl/tmkizk-im-juliusza-slowackiego-w-poznaniu/wiesci-z-sieci-o-tematyce-kresowej

[...]Ten tekst powinien przeczytać każdy, komu wydaje się, że w tym kraju jest ok! Że wszystko idzie zgodnie z planem przygotowującym nas do EURO 2012, że wszyscy się kochają, a RP nr 3 jest krajem potężnym i szanowanym, że potrafi egzekwować swoją politykę, że umie bronić praw swoich obywateli, że staje również w obronie PAMIĘCI historycznej. TO tekst dla tych wszystkich, którzy zostali uśpieni medialnym bełkotem, przekazami o niczym, powtórzeniowymi sloganami mającymi tylko jedno zadanie: zmęczyć, zamieszać i zniechęcić do poszukiwań drugiego dna, drugiej prawdy ukrytej pod warstwą mułu informacyjnego…

Szanse na to mają ci nieliczni, którzy chcą i POTRAFIĄ szukać. Szczęściem jeszcze jest niezależny internet. Jednakże jak długo?

Może już w niedalekiej przyszłości spotkamy się z chińskimi rozwiązaniami przeszczepionymi na nasz grunt odpowiednio ufarbowanymi i wytłumaczonymi… znów tak sprytnie aby nikt nic nie pojął…A chodziło będzie tylko o jedno: ograniczenie wolności wypowiedzi… W efekcie demontaż patriotyzmu, rozumnego spojrzenia wokół siebie. Zbudowanie społeczeństwa wyrobników pracującego na rzecz Unii i innych państw (kształconych za pieniądze TEGO państwa, a odchodzących do pracy w innych państwach) ewentualnie skansenu przyrodniczego (usuwanie przemysłu, ekologiczne ustawy, Sprawy takie jak Dolina Rospudy itp). Niemiecki podatnik z a kilkanaście lat przyjedzie odpocząć sobie na emeryturce, na zieloną trawkę do polskiej enklawy przyrodniczej, posłuchać śpiewu ptaszków, pooglądać majowe żuczki (spotkałem się ze strony pewnej Niemki z niekłamanym zachwytem obserwującej te stworzenia, które wg. jej słów wyginęły około 20 lat temu z jej rodzinnych miejsc)- taka będzie nasza rola w Unii. Złamany kręgosłup, ten który tyle setek lat stał kością w gardłach dominantów, niemieckich rosyjskich… innych, to „chore” przecież dążenie do niepodległości, brak umiejętności podporządkowania się innym narodom… TERAZ to minie w końcu …znalazła się odpowiednia ekipa która zdemontuje ten zawszony niechciany patriotyzm i przerobi go na prawo do zabaw w sobotnio niedzielne wieczory i noce na starych rynkach polskich miast, dzikie orgie, upadek moralności (niekoniecznie tej związanej z rozwiązłością seksualną).

I będzie w końcu koniec z tym polskim honorem, z tymi polskimi śmiesznymi ale jakże przeszkadzającymi „WARTOŚCIAMI”…

TO nas czeka.”

http://bezprzesady.pl/tmkizk-im-juliusza-slowackiego-w-poznaniu/wiesci-z-sieci-o-tematyce-kresowej


GTranslate

plbebgzh-TWhrcsdanlenetfrgldeelhuitjalvltnoptrorusrskslessvukyi

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp8.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud9.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 451 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
9848244