Kryminalne prześladowanie b. premier Ukrainy Julii Tymoszenkę świadczy o pogorszeniu sytuacji politycznej w kraju – oświadczyli w liście otwartym, podpisanym przez prezesa organizacji „Freedom House” Davida Kramera, wiceprezydenta Rady Atlantyckiej Damona Wilsona i skierowanym do prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. W liście, który  został opublikowany na sajcie dziennika ukraińskiego „Kyiv Post”, zaznaczono, iż po zwycięstwie na uczciwych i demokratycznych wyborach prezydenckich w lutym 2010 roku obecny prezydent Ukrainy Janukowycz może być dumny z tych wyborów. Urzędowa większość w parlamencie przeprowadziła niezbędną reformę emerytalną. Nieskończonym kłótniom poprzedniego prezydenta Wiktora Juszczenki został położony kres. Obecny rząd zaprowadził porządek w gospodarce. Teraz Ukraina jest bliska podpisaniu umowy z UE o strefie wolnego handlu. Ale te wszystkie sukcesy mogą być przekreślone, jeśli teraz władze ukraińskie nie zaprzestaną łamać prawa człowieka i prześladować politycznie opozycję.

Amerykańscy decydenci polityczni, apelują do prezydenta Janukowycza w sprawie b. premier Julii Tymoszenkę. Kryminalne prześladowanie Tymoszenki, którą Janukowycz zwyciężył w drugiej turze wyborów, jest świadectwem pogorszenia sytuacji politycznej na Ukrainie. Sprawa Tymoszenki jest odbierana na Zachodzie jako brutalne łamanie praw człowieka i wybiórcze stosowanie kodeksu kryminalnego w celu zniszczenia politycznego oponenta – stwierdzono w liście. Obecna polityka prowadzi Ukrainę do kleptokracji i autorytaryzmu. Teraz najwyższy czas, aby prezydent Janukowycz zaprzestał te negatywne procesy polityczne, które mogą doprowadzić Ukrainę do międzynarodowej izolacji – zaznaczono w liście wpływowych amerykańskich organizacji „Freedom House” i „Rada Atlantycka”.

Eugeniusz Tuzow-Lubański, Kijów


GTranslate

plbebgzh-TWhrcsdanlenetfrgldeelhuitjalvltnoptrorusrskslessvukyi

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp2.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud17.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 919 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
10248699