Dom Spotkań z Historią i Polskie Radio zapraszaja na promocję albumu
Wołyń 1943 10 sierpnia 2011, środa, g. 18.00, ul. Karowa 20

Dom Spotkań z Historią i Polskie Radio zapraszają na promocję czteropłytowego albumu wydanego przez Polskie Radio poświęconego tragedii polskiej ludności Wołynia w latach 1943 - 1944. Na płytach znalazły się reportaże radiowe i rozmowy ze świadkami nagrane przez dziennikarzy Polskiego Radia: Annę Lisiecką, Irenę Piłatowską, Iwonę Smolkę i Antoniego Szybisa; fragmenty powieści Włodzimierza Odojewskiego Roksana i słuchowisko Teatru PR Anioły na motywach opowiadań z tomu Nienawiść Stanisława Srokowskiego oraz wywiady z oboma autorami, którzy jako chłopcy byli świadkami zbrodni dokonywanych przez ukraińskich nacjonalistów. Wydawnictwu towarzyszy 36-stronicowa książeczka z rysem historycznym wydarzeń na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

W wieczorze udział wezmą: świadkowie wydarzeń - Witold Kołodyński, ostatni ocalały z rzezi kolonii Parośla w powiecie Sarny; autorzy albumu, dziennikarze Polskiego Radia - red. Anna Lisiecka; Ewa Siemaszko - autorka posłowia do zamieszczonych w albumie materiałów, Krzysztof Grabka - burmistrz Wschowy, miasta, w którym zamieszkali wypędzeni z Wołynia i które w sposób szczególny dba o pamięć wołyńskiej tragedii. Podczas spotkania odtworzone zostaną fragmenty nagrań a sam album można będzie nabyć w promocyjnej cenie.

Dom Spotkań z Historią, Warszawska Inicjatywa Kresowa, ul. Karowa 20, 00-324 Warszawa, www.dsh.waw.pl, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 022 255 05 50

 


GTranslate

plbebgzh-TWhrcsdanlenetfrgldeelhuitjalvltnoptrorusrskslessvukyi

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp12.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud10.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 533 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
10071968