Stan zdrowia więzionej b. premier Ukrainy Julii Tymoszenko ciągle się pogarsza. Istnieje zagrożenie jej życiu – oświadczyła rzecznik prasowy opozycyjnej Partii „Bat’kiwszczyna” Maryna Soroka. Lider partii Tymoszenko w tej sytuacji wymaga, aby lekarz, któremu ufa, sprawdził stan jej zdrowia z niezbędnymi do tego badaniami. Na ciele Tymoszenki wystąpiły plamy, które, zdaniem specjalistów, mogą świadczyć o tym, iż w areszcie śledczym jest truta. Aby to ujawnić trzeba przede wszystkim zbadać jej krew ale administracja aresztu śledczego nie zgadza się na niezależne badania stanu zdrowia lider opozycji, co ewentualnie świadczy o tym, iż Tymoszenko jest stale truta w więzieniu Łukjanowskim miasta Kijowa – zaznaczyła rzecznik prasowy Soroka. Jej zdaniem jeśli w najbliższym czasie władze sądowe nie pozwolą niezależnym ekspertom zbadać krew Tymoszenki, to w takim razie nie będzie wątpliwości, iż lider opozycji ukraińskiej jest specjalnie truta w więzieniu.

Sama Tymoszenko nie zgadza się na badania lekarzy aresztu śledczego z powodu braku zaufania do tych lekarzy, którzy mogą działać na zlecenie władz, zainteresowanych w zniszczeniu fizycznym lider opozycji. Wg. Maryny Soroki, Tymoszenko już ma dosyć mianowanych przez władze funkcjonariuszy śledczych i sędziego Rodiona Kiriejewa – dlatego nie chce, aby także lekarze, którzy mają sprawdzić jej zdrowie byli mianowani z urzędu.

Deputowany do Rady Miejskiej Kijowa z ramienia Partii „Bat’kiwszczyna” Oleksandr Brygyneć oświadczył w wywiadzie dla dziennika ukraińskiego „Siegodnia”, iż Tymoszenko jest w więzieniu truta jadem na szczury. Na jej ciele występują charakterystyczne plamy, którzy mają miejsce przy truciu jadem zookumarinem – stwierdził Brygyneć.

Sama Tymoszenko niejednokrotnie oświadczała o namiarach reżimu Janukowycza jej zabójstwa, upozorowanego na chorobę lub samobójstwo.

Eugeniusz Tuzow-Lubański, Kijów


GTranslate

plbebgzh-TWhrcsdanlenetfrgldeelhuitjalvltnoptrorusrskslessvukyi

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp11.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud2.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 561 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
10086019