Gdyby wybory prezydenta Ukrainy odbyły się w końcu września 2011 roku, to w drugiej turze wyborów na prezydenta Wiktora Janukowycza zagłosowałoby – 31,8% wyborców, a na b. premier Julię Tymoszenkę – 31,4%. 10% respondentów ukraińskich nie mają własnego zdania w tej kwestii. Takie są wyniki ukraińskiej służby socjologicznej „Ranking”.

Gdyby do drugiej tury wyborów razem z Janukowyczem wszedł lider opozycyjnej Partii „Frontu Zmian” Arsenij Jaceniuk, to – 29,3% wyborców zagłosowałoby na obecnego prezydenta Janukowycza, a – 34,6% za kandydaturę Jaceniuka. 11% respondentów nie miało własnego zdania.

Gdyby do drugiej tury wyborów  weszli Janukowycz i lider organizacji neobanderowców „Swoboda” Oleh Tiahnybok, to za Janukowycza oddałoby głos – 32,3%, a za Tiahnyboka – 16,8%.

W drugiej turze wyborów, gdyby razem z Janukowyczem był lider Partii „Cios” znany bokser – Witalij Kłyczko, to za Janukowycza zagłosowałoby – 29,6% wyborców, a za Kłyczko – 28,3%.

Badania socjologiczne przeprowadzono: 17 – 27 września, w badaniu brało udział 2000 respondentów, wiekiem od 18 lat. Błąd statystyczny wyniósł – nie więcej niż 2,2%.

Nie jest niespodzianką, iż notowania prześladowanej politycznie przez reżim oligarchii – Tymoszenki wzrosły w stosunku do notowań Janukowycza. Zaskoczeniem jest wzrost popularności młodego polityka neoliberalnego Jaceniuka i banderowca Tiahnyboka. Z tego wynika, iż nie wolno bagatelizować zagrożenie faszyzacji Ukrainy i dojścia do władzy spadkobierców OUN-UPA.

Eugeniusz Tuzow-Lubański, Kijów


GTranslate

plbebgzh-TWhrcsdanlenetfrgldeelhuitjalvltnoptrorusrskslessvukyi

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp7.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud5.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 676 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
10080347