Gospodarka Ukrainy jest zniszczona przez spuchliznę rakową – korupcję. Korupcja urzędników na wszystkich szczeblach władzy dusi bezwzględnie ukraiński biznes i społeczeństwo – oświadczył w audycji telewizji ukraińskiej „ICTV” prezes Rady Narodowego Banku Ukrainy – Petro Poroszenko.

Na Ukrainie dziś jest wielu wykształconych, utalentowanych i rozumnych urzędników. Jednak większość kierowniczego aparatu resortów zajmuje się tylko tym, iż kradnie. I tacy urzędnicy wysokiej rangi mają czas tylko na kradzieży w celu własnego i klanowego wzbogacenia – uważa Poroszenko. Totalna korupcja na Ukrainie jest głównym czynnikiem słabej konkurencyjności produkcji i usług. Zdaniem Poroszenki, aby prowadzić biznes na Ukrainie trzeba przynależeć albo do klanu rządzącego, albo stawiać czoło chorej na korupcję biurokracji. Najgorsze w tym wszystkim jest to, iż społeczeństwo ukraińskie przyzwyczaiło się do tak haniebnego zjawiska jakim jest korupcja. Jeżeli nie walczyć realnie z korupcją, to pożre cały kraj – stwierdza finansista Poroszenko.

I chociaż nowe kierownictwo prezydenta Wiktora Janukowycza na każdym kroku ogłasza wojnę korupcji, zdaniem niezależnych ekspertów, korupcja na Ukrainie tylko rośnie, bo walka z nią jest generalnie deklaracyjna.

Eugeniusz Tuzow-Lubański, Kijów


GTranslate

plbebgzh-TWhrcsdanlenetfrgldeelhuitjalvltnoptrorusrskslessvukyi

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp7.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud16.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 1703 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
9778701