Dom Spotkań z Historią zaprasza na 82. "Opowieści z Kresów" Tomasza Kuby Kozłowskiego Z biegiem Wilii. Od Wilna do Kowna 19 marca 2014, środa, godz. 12.00 i 18.00, ul. Karowa 20

Podczas 82. spotkania z cyklu „Opowieści z Kresów” Tomasz Kuba Kozłowski zaprasza na ciąg dalszy spływu z biegiem Wilii, najdłuższego dopływu Niemna. W marcu 2013 roku autor zabrał widzów na wyprawę z Wilejki do Wilna. Tym razem - śladami hrabiego Konstantego Tyszkiewicza, który w XIX wieku spływał Wilią – popłyniemy od Mostu Zwierzynieckiego w Wilnie aż po centrum Kowna. W programie m. in. opowieść o mało znanych nadwilejskich zaściankach i miasteczkach; Ponarach, w których w latach 1941-1944 zamordowano ponad 100 tys. mieszkańców Wileńszczyzny; historycznych stolicach Litwy – Kiernowie i Kownie; Polakach na Kowieńszczyźnie na przełomie XIX i XX wieku i w okresie międzywojennym; trudnych relacjach polsko-litewskich. Spotkanie ilustrowane będzie oryginalną ikonografią z epoki.


GTranslate

enfrdeitptrues

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp3.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud5.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 590 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
13014710