DZIEŃ PAMIĘCI MĘCZEŃSTWA KRESOWIAN W GDAŃSKU

Szanowni, Drodzy Mieszkańcy Trójmiasta – Gdańska, Sopotu, Gdyni, pragniemy Was poinformować, że w związku

z Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian, który przypada 11 lipca,

w całym kraju  i środowiskach polonijnych odbędą się uroczyste, żałobne uroczystości ku pamięci i czci Ofiar banderowskiego ludobójstwa dokonanego na ponad 150 tys. ludności polskiej Kresów Południowo-Wschodnich II Rzeczypospolitej w latach 1939-47.

W Gdańsku, w Bazylice p. w .św. Brygidy zostanie odprawiona 13 lipca br., godz. 11.00,  Msza Św. w intencji pomordowanych naszych Rodaków.

Serdecznie zapraszamy do udziału w żałobnym nabożeństwie. Prosimy również o odwiedzanie, zwłaszcza w tym w tym czasie, naszego Pomnika Ofiar OUN-UPA, który znajduje się obok Bazyliki i składanie pod nim wiązanek kwiatów, co świadczyć będzie spełnianiu patriotycznego obowiązku pamięci i czci dla Ofiar banderowskiego barbarzyństwa. Warto też wspomnieć, że 2014-06-23 w audytorium Instytutu Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku-Wrzeszczu odbyła się konferencja klubu nt. "NACJONALIZM DNIA POWSZEDNIEGO". Przed dyskusją prof. WOJCIECH LAMENTOWICZ - kierownik katedry w WSAiB w Gdyni, prezes Klubu WMP, wygłosił referat wprowadzający, a następnie b. pani senator RP z Wrocławia MARIA BERNY przedstawiła swoje refleksje - głównie związane z nacjonalizmem ukraińskim - nawiązując do wspomnień osobistych, oraz do treści swoich książek p. t. "Wieża radości", "Czwarta prawda" i przygotowywanej do druku "Wołynianka".

 

Gdańsk,27 VI 2014      Feliks Budzisz, Władysław Galek


GTranslate

enfrdeitptrues

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp1.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

mapka.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 493 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
13026957