6 października widzowie TVP będą mogli sprawdzić swoje zdrowie pod kątem układu sercowo – naczyniowego. Organizatorzy kampanii „Ciśnienie na życie” wspólnie z Telewizją Polską, organizują w tym dniu akcje bezpłatnych badań profilaktycznych. Na parkingu TVP, przy ulicy Woronicza 17, pojawi się specjalnie przystosowany bus kampanii, w którym wykwalifikowany personel medyczny sprawdzi ciśnienie tętnicze krwi oraz zbada wiek serca wszystkich zainteresowanych.

Z danych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wynika, że choroby układu sercowo-naczyniowego odpowiadają za 48% zgonów w Polsce. Ponad 65% kobiet i 76% mężczyzn przyznaje, że nie wykonuje regularnie pomiarów ciśnienia tętniczego krwi. Akcja bezpłatnych badań profilaktycznych, orgaznizowana przez kampanię „Ciśnienie na życie” i TVP, ma na celu zachęcić osoby biorące udział w wydarzeniu do regularnej kontroli zdrowia, codziennych pomiarów ciśnienia, ale przede wszystkim do zmiany trybu życia na zdrowszy.

/ Bus kampanii

W najbliższy poniedziałek widzowie TVP będą mogli skorzystać z bezpłatnych pomiarów ciśnienia tętniczego krwi, a także dzięki innowacyjnej aplikacji[1] sprawdzić wiek swojego serca. Wykwalifikowany personel medyczny dokona pomiarów oraz udzieli porad z zakresu chorób układu krążenia.

Aplikacja wiek serca pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni dietę i styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył nadciśnienie tętnicze, cukrzycę czy hipercholesterolemię. Obniżeniu wieku serca sprzyja pozbycie się otyłości poprzez stosowanie zdrowej diety, rzucenie palenia i zwiększenie aktywności fizycznej.

"Mam nadzieję, że umożliwienie wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych pozwoli zachęcić do pomiarów ciśnienia te osoby, które na co dzień nie sprawdzają stanu swojego układu krążenia, ponieważ najczęściej nie mają na to czasu – czasu dla siebie i swojego serca. A to właśnie regularne  pomiary ciśnienia krwi są podstawą prawidłowej kontroli i leczenia nadciśnienia tętniczego, a także  szansą uniknięcia ciężkich powikłań, jakimi są tętniaki aorty, udary czy zawał serca." - zauważa prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, opiekun merytoryczny kampanii „Ciśnienie na życie”.

Działania kampanii „Ciśnienie na życie” prowadzone są od końca 2012 roku. Akcja uświadamia Polakom, jakie ryzyko niesie ze sobą brak profilaktyki schorzeń układu krążenia. Do tej pory w ramach kampanii dokonano blisko 319 tys. pomiarów ciśnienia oraz około 80 tys. badań wieku serca. Badania wykonywane są w centrach handlowych, podczas konferencji, masowych imprez sportowych i wydarzeń związanych z profilaktyką stanu zdrowia.

Bezpłatne badania ciśnienia tętniczego krwi oraz wieku serca odbędą się przy ulicy Woronicza 17 (parking TVP od ulicy Samochodowej), w godzinach 9:00 – 16:00.

Więcej informacji na stronie www.cisnienienazycie.pl

***             
Informacje o Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Ciśnienie na życie”

Polfa Warszawa Grupa Polpharma jest sponsorem ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Ciśnienie na życie”. Akcja ma uświadomić Polakom, jakie ryzyko niesie ze sobą brak profilaktyki schorzeń układu krążenia. Jak bowiem wynika z badania przeprowadzonego przez PBS w styczniu 2014 roku „Profilaktyka nadciśnienia tętniczego oraz zdrowego trybu życia dla serca wśród Polaków”, tylko 1/3 respondentów mierzy ciśnienie krwi regularnie. Ponad połowa badanych uważa, że kontrolę można rozpocząć po 50. roku życia lub dopiero po wystąpieniu zawału serca lub udaru, albo w ogóle nie wie, kiedy należy zacząć kontrolować ciśnienie.

Jednym z głównych zadań kampanii jest przeprowadzenie jak największej liczby pomiarów ciśnienia krwi oraz badań wieku serca. Do września 2014 roku udało się przeprowadzić ponad 300 tysięcy pomiarów. Akcje odbywały się już między innymi podczas Pielgrzymek na Jasną Górę, w kilkunastu centrach handlowych w całej Polsce, w trakcie ważnych konferencji medycznych i biznesowych czy kontroli drogowych. Ponadto od końca czerwca 2014 roku w trasę wyruszył specjalny bus kampanii, który wykonuje bezpłatne badania w ponad 45 miastach w całej Polsce.

Kampania „Ciśnienie na życie” została do tej pory wyróżniona złotą nagrodą w konkursie „2013 Magellan Awards”, srebrną w konkursie „Stevie Awards 2014”, a także otrzymała I miejsce w konkursie „Kampania Społeczna Roku 2013”.


GTranslate

enfrdeitptrues

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp12.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud17.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 477 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
13657170