Piszcie do Senatu w sprawie Motyki 2011-02-04

Nadesłane z Wrocławia. W pełni popieram. Zachęcam tez innych do poparcia.

DO WSZYSTKICH ORGANIZACJI KRESOWYCH I KOMBATANCKICH

Apelujemy o wystąpienie z listem otwartym do Senatu RP w sprawie protestu przeciwko kandydowaniu dr Grzegorza Motyki do Rady IPN.

Koledzy z Organizacji Kresowych i Kombatanckich

Zapewne znany jest Wam temat zbrodni ludobójstwa dokonanej na ok 200 tysiącach obywateli polskich na Kresach Wschodnich II RP i eksterminacji tych terenów, przez nacjonalistów z OUN-UPA w latach czterdziestych ubiegłego wieku.*

Ludobójstwo to, dr Lucyna Kulińska zrównała "...z najokrutniejszymi przykładami ludobójczego barbarzyństwa w dziejach świata." (L. Kulińska: "Dzieci Kresów-III", wyd.I, str 469).

Zbrodnia ta została "zamieciona pod dywan" przez władze PRL i jest utrzymywana nadal w tajemnicy - mimo zmiany ustroju w 1989 r., i powołania Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu, w ramach Instytutu Pamięci Narodowej.

W najbliższym czasie, mają być wybierane nowe władze IPN, tj: Rada IPN oraz Prezes IPN. Do grona kandydatów do władz IPN zaliczony jest również dr Grzegorz Motyka, który w dotychczasowym działaniu w IPN, wykazał się ignorancją i zakłamaniem w przedstawianiu tragedii Kresowian oraz brakiem lojalności w stosunku do Polski.

Przed kilkoma laty – w ramach IPN, pod redakcją dra Grzegorza Motyki , opracowano „TEKI EDUKACYJNE IPN. STOSUNKI POLSKO-UKRAIŃSKIE 1939-1945”. Są to materiały przygotowane przede wszystkim dla nauczycieli historii; zostały one rozesłane do szkół, z pominięciem Ministra Edukacji.

Dokument ten został sporządzony z pominięciem prac o tematyce kresowej znanych polskich profesorów, takich jak: Edward Prus, Aleksander Korman, Czesław Partacz, Bogumił Grott, Ryszard Szawłowski, Adolf Kondracki, Tadeusz Piotrowski, Józef Wysocki i wielu innych, a ponadto nie uwzględnia prac znanych ukraińskich autorów, jak dr hab. Wiktor Poliszczuk i prof. Witalij Masłowśkyj. Pomija też prace dr Lucyny Kulińskiej, a także ks. bpa Wincentego Urbana.

W wyniku powyższego, powstał dokument jawnie fałszujący historię - np: masowe rzezie ludności Kresów Wschodnich RP i eksterminację tych terenów przez oddziały OUN UPA, określono w nim jako „konflikt polsko-ukraiński”.

"TEKI" zrecenzował prof. dr hab. Józef Wysocki, który na kilkudziesięciu stronach wykazał jak perfidnie sfałszowano (na niekorzyść Polski) historię KRESÓW lat 1939-1945.

Zdaniem Recenzenta, wpływ na sfałszowanie treści "TEK" miała nieformalna grupa mniejszości ukraińskiej, działająca w IPN, w tym szczególnie, wspomniany wyżej, redaktor "TEK" dr Grzegorz Motyka.

Recenzja wykazuje, że „twórcy” "TEK.." , celowo przekazali nauczycielom zafałszowane materiały, do nauczania nieprawdy o historii Kresów...

Na fałszowanie faktów historycznych, przez dr Grzegorza Motykę, wskazuje również - dr hab. Wiktor Poliszczuk, w książce -„Gorzka prawda ”(Wydawn. ANTYK – Warszawa 2003), oraz inni autorzy.

W sprawie Tek Edukacyjnych protestowały też organizacje i stowarzyszenia kombatanckie takie jak Stowarzyszenie Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów i Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej.

W związku z powyższym, uprzejmie prosimy o podjęcie działań uniemożliwiających wybór dra Grzegorza Motyki do władz IPN.

Stanowisko członka Rady, a tym bardziej Prezesa IPN, winna piastować osoba wiarygodna, wzbudzająca szacunek społeczeństwa, a przede wszystkim kompetentna, obiektywna, lojalna wobec Narodu polskiego i Ojczyzny.

Lojalność ta jest szczególnie ważna w sytuacji, gdy umacnia się – wrogi Polsce nacjonalizm ukraiński, o którym dr Lucyna Kulińska, napisała: "...ukraiński nacjonalizm jest jednym z najstraszniejszych i najokrutniejszych w dziejach ludzkości" (L. Kulińska: "Dzieci Kresów", str 465 i książka dr Aleksandra Kormana, w której wymienił 350 sposób tortur mordowania bezbronnej ludności polskiej.)

Na wiecu we Lwowie, poświęconym Dniu Jedności Ukrainy, padły hasła przyłączenia do Ukrainy ziem znajdujących się w granicach Polski, co pokazuje link:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Przylaczyc-czesc-ziem-Polski-do-Ukrainy,wid,13062083,wiadomosc.html?ticaid=1ba6b

W dniu 29.01.2011 odbył się we Lwowie marsz nacjonalistów (z pochodniami), pokazany pod linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=3yyEwRujBrM&feature=player_embedded

Apeluję do Was aby zapoznać z terścią niniejszego pisma i wnoszenia uwag i swoich propozycji na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

_____________________________________________________________

* - Uchwała Sejmu RP z 15.07.2009r., w sprawie tragicznego losu Polaków na Kresach Wschodnich (MP z 2009r., nr 47, poz.684)

z poważaniem: Szczepan Siekierka

Prezes Stowarzyszenia Upamiętnienia

Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów

we Wrocławiu