" Oczekiwanie wśród polskich pożytecznych idiotów na to, iż ukraiński nacjonalizm jest teraz mniej radykalny i mniej bezwzględny jest kolejnym wyrazem naiwności politycznej nad Wisłą. Czyżby historia niczemu nie uczy?"*

Na Ukrainie też zbliżają się święta, co prawda dwa tygodnie później niż nasze, ale prezenty już się szykuje.My będziemy wspominać 67-mą rocznicę "Krwawego świętowania" na Wołyniu, zgotowane przez OUN-UPA Polakom w święta Bożego Narodzenia, a probanderowska partia "Swoboda" gloryfikuje i nagradza zbrodniarzy.

-W 2011 roku weterani OUN-UPA będą mieli prawo do bezpłatnego przejazdu w transporcie miejskim Łucka.*

-Banderyzacja
Lwowa, Tarnopola, Stanisławowa, Łucka i Równego stanie powszechna.
Jest to fragment  korespondencji *,z Kijowa pt;
Banderowskie wychowanie ukraińskiej młodzieży. Jak to w praktyce wygląda warto przeczytać, poniżej zaprezentowany przykład;
"We wsi Boremeć niedaleko miasta Równe 11-12 grudnia w obozie paramilitarnym Powstaniec-2010 odbyły się ćwiczenia teoretyczne i praktyczne młodzieży w wieku szkolnym. Wielką uwagę na obozie leśnym przydzielano ideologii nacjonalistycznej Dmytra Doncowa i Stepana Bandery. Młodzieży wpajano ideologię faszystowską pod hasłem: Ukraina ponad wszystko! Wg. tej ideologii inne narody mają być podporządkowane ukraińskiemu narodowi, który jest narodem wybranym. Dorośli, znający się na wschodnich walkach banderowcy, uczyli młodych ludzi jak skutecznie atakować i zabijać przeciwnika"
-Bandera honorowy obywatel Łucka.*
"Niedawno rada miejska, graniczącego z Polską Łucka, nadała pośmiertnie tytuł honorowego obywatela miasta Stepanowi Banderze radośnie informują Ukraińskie Nowyny. Postanowienie nabywa czynności od 1 stycznia 2011 roku. Tytuł honorowego obywatela Łucka nadano Banderze za wybitne zasługi w narodowy rozwój Ukrainy i ofiarność(.........)
Przedtem tytuł honorowego obywatela atamanowi Banderze przyznałi: Lwów, Tarnopol i Stanisławów. I nawet w Kijowie (jeszcze nie skażonym nacjonalizmem) jedna z ulic ma niebawem być przemianowana na ulicę Bandery."
Warto zajrzeć na stronę ks.Isakowicza-Zaleskiego i zapoznać się z całością korespondencji E.Tuzowa-Lubańskiego z Kijowa*


GTranslate

enfrdeitptrues

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp8.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud12.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 771 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
13459990