Jak donosi z Kijowa Eugeniusz Tuzow-Lubański *

W swojej korespondencji na Ukrainie nadal dużo się dzieje. Przedstawię tu kilka fragmentów;

"Lider nacjonalistycznej "Swobody" Oleh Tiahnybok  jest wzorcem nacjonalisty, który boleje za Ukrainę  oświadczył wiceprzewodniczący rządzącej Partii Regionów Ukrainy (PRU) Wołodymyr Rybak w wywiadzie dla ukraińskiej agencji informacyjnej "Gławkom". Ale ma w swojej organizacji skrajne elementy, które głoszą, iż Ukraińcy  to najwyższa nacja na świecie. "Swoboda" propaguje niekiedy hasła polityczne, podobne do haseł Niemiec faszystowskich lat 30. XX wieku." Najkrótszy komentarz, to ; śmieszne i zarazem straszne.
Decydent PRU Rybak nie wyklucza w przypadku, jeśli neobanderowska "Swoboda" wejdzie do parlamentu, współpracę z nacjonalistami. Jego zdaniem spadkobiercy OUN-UPA mogą pozytywnie przyczynić się do budownictwa mocnego państwa ukraińskiego. W taki sposób realia polityczne wpływają na  wizerunek naszych sąsiadów, którzy gdzieś mają prawdę o "Ludobójstwie" i całą dotychczasową historię, liczy się dziś i teraz,czyli władza.

"Milicja będzie pilnować Banderę

Podczas posiedzenia 2 grudnia nowo wybranej Rady Miejskiej Lwowa  sekretarz  RML z ramienia skrajnie nacjonalistycznej organizacji "Swoboda "Wasyl Pawluk ogłosił apel, w którym prosi milicję miejską wzmocnić ochronę pomnika Bandery i wszystkich bohaterów OUN-UPA. Zdaniem radnego trzeba zwiększyć ochronę zwłaszcza pomnika Bandery aby wrogowie Bohatera Ukrainy nie zniszczyli pomnik chwały. 1 stycznia to urodziny Bandery, a jego idee są szczególnie ważne w ten ciężki dla kraju czas oświadczył neobanderowiec Pawluk. "Dobrze jednak, że istnieją tacy przed którymi trzeba bronić "bohatera" Ukrainy, może oni kiedyś zmienią polityczny koloryt tego kraju i historię.
(...)rządy opcji neobanderowskiej Swoboda na zachodnich terenach kraju są poświecone nie sprawom gospodarczym lecz propagandzie ideologii faszystowskiej Dmytra Doncowa i gloryfikacji wodzów OUN-UPA.
Wyraźnie widać o co tu chodzi,nacjonalistyczna hydra odradza się w niepokojący sposób.
"Wódz Swobody Oleh Tiahnybok teraz głosi, iż po zwycięstwie wyborczym na Ukrainie Zachodniej zwycięży niebawem w całym kraju. Wtedy wrogom Ukrainy nie będzie miejsca na ziemi Bandery"  Kogo za wrogów uważa nie trzeba chyba przypominać, znamy to z historii.
* (Za blogiem; http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=3583)
GTranslate

enfrdeitptrues

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp12.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud2.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 975 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
13460479