POLAKU, PRZECZYTAJ TO!!! TO JEST HISTORIA TWOJEGO NARODU!!!
Tak zatytułował swój artykuł autor  opisując ważniejsze wydarzenia z "Rzezi Wołyńskiej"-na stroni e- http://www.rodaknet.com/rp_art_4643_czytelnia_ludobojstwo_upa.htm

Przejrzałem dziesiątki stron i prześledziłem fora dyskusyjne, nie tylko te ogólnopolskie, ale nawet lokalne tropem hasła zawartego w tytule. Stwierdziłem że nawet te najbardziej burzliwe dyskusje wygasły, a przecież problem pozostał.Nie mniej na przestrzeni ostatniego roku w różnych miejscach naszego kraju środowiska wołyńskie w dalszym nie pozwalały zapomnieć o tragicznej historii Wołynia.Zauważcie jednak, że sam musiałem szukać, tych informacji w internecie, bo nasze media nie są zainteresowane podawaniem akurat tych wiadomości.Dziesiątki razy dzienni e zasypywani jesteśmy za to śmieciowymi  nic nie znaczącymi informacjami, bez znaczenia.Dlaczego tak jest? Próbę odpowiedzi na to pytanie znalazłem w wywiadzie pisarza Stanisława Srokowskiego, autora książek o kresach, udzielonym Maji Narbutt *cytuję;

"Ta niechęć do tematyki zbrodni na Kresach wynika chyba też z tego, że czytając o nich, stykamy się z rzeczami z pogranicza sennego koszmaru, które mącą nasz spokój.

Gdyby otworzyły się wszystkie drzwi do prawdy, zobaczylibyśmy, że to nie mąci nam spokoju, ale wprost przeciwnie, prowadzi do zdrowia psychicznego. Proszę mi pokazać, poza okolicznościowymi rocznicami, jak często możemy o tym mówić. Gdzie są filmy o Kresach? Sztuki teatralne? Wielkie widowiska? Piosenki? Obrazy? Literatura piękna? Oprócz wielkiego pisarza Włodzimierza Odojewskiego nikt się poważnie nie ima tematyki kresowej. Żeby postawić polskim ofiarom pomniki czy tablice pamiątkowe, organizacje kresowe muszą toczyć wielkie boje z władzą. To paranoja. Chore państwo. Nie pozwala swoim obywatelom czcić krewnych, zamordowanych"
Odpowiadając na pytania wyjaśniał dlaczego sprawy nazywa po imieniu.

"RZ: Ludobójstwo na Kresach. Używa pan bez wahania tego słowa. A ono oficjalnie nie padło, choć wielu na to czekało. .............................

Jeśli się nie nazwie drzewa drzewem, lampy lampą, a człowieka człowiekiem, to świat powinien zapaść się pod ziemię. Wszelkie normy świata sprowadzają się do tego, że żyjemy dzięki prawdzie. Gdybyśmy mieli żyć w kłamstwie, cóż wart byłby świat?"

Mamy jasna podpowiedź, nie możemy tego tak zostawić.Przywołany na samym wstępie autor w zakończeniu artykułu napisał, cytuję ;

"  Nie nawołuję do nienawiści, nie nawołuję do zemsty. Apeluję o PAMIĘĆ i sprawiedliwą ocenę historii, która ofiarom tych makabrycznych rzezi się po prostu od nas - współczesnych Polaków i Polski jako państwa - należy. Przez kilkadziesiąt lat zamilczania tej zbrodni dziś spoczywa na nas obowiązek przypominania o losach Polaków na Kresach i dbania, by prawda nie została zafałszowana, ani wykorzystana do politycznych doraźnych rozgrywek. Musimy tę prawdę poznać. Musimy przez nią przejść i oczyścić się. Piękne słówko katharsis wydaje się tutaj odpowiednie. Bo bez oczyszczenia będzie nam trudno żyć. A przeciwko czemu lub komu piszę? Przeciwko kłamstwom, obłudzie i fałszowaniu historii. Przeciwko zbrodniarzom i cynikom, zrównującym ciężar gatunkowy zbrodni rezunów spod znaku OUN-UPA, jawnie współpracujących z SS, szkolonych przez SS i finansowanych przez SS, z "winą" tych, którzy walczyli w samoobronie. Historię czas poznać, winnych osądzić - jeśli nie żyją, to potępić - i ułożyć dobre stosunki z Ukrainą. Taka jest racja stanu Polski. Chowanie głowy w piasek to tchórzostwo i upokarzanie Polaków."
-artefakt 18.02.2010r. -http://www.rodaknet.com/rp_art_4643_czytelnia_ludobojstwo_upa.htm

Zaprezentuję jeszcze jeden materiał ,w którym wyraźnie widać kierunek w jakim powinniśmy zmierzać.Pan Jacek Grabek w swoim artykule zatytułowanym "Pamięć i modlitwa pisze" cytuję;

Przez dziesiątki lat Zbrodnia Wołyńska była tematem tabu. W imię tzw. poprawności politycznej prawda o tamtych dniach była ukrywana podobnie jak prawda o Zbrodni Katyńskiej. Do świadomości społecznej docierały jedynie szczątkowe dane. Przekazywane zwykle przez świadków wydarzeń.

W wyniku katastrofy smoleńskiej z dnia 10 kwietnia 2010 roku świat usłyszał o Zbrodni Katyńskiej. Jednak prawda o Rzezi Wołyńskiej, określonej przez Ewę Siemaszko jako genocidium atrox, czyli ludobójstwo straszliwe, dzikie, okrutne, w dalszym ciągu oczekuje na rzetelne jej opisanie. Rodziny Wołyńskie nadal muszą toczyć boje o postawienie zwykłego krzyża w szczerym polu -tam gdzie niegdyś istniały tętniące życiem wioski (zdjęcia).

Znamienny wpis w księdze kondolencyjnej wyłożonej 10.04.2010r. w delegaturze LUW w Zamościu umieścili członkowie Stowarzyszenia Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu:

Zburzyliście MUR KATYŃSKI, pomagaliście nam rozdrapywać rany przeszłości, by się nie zabliźniły czyny podłości.

Zostaliśmy po raz drugi osieroceni. Wierzymy, że Wy po drugiej stronie życia, z pomocą Pana Boga pomożecie nam zburzyć MUR WOŁYŃSKI, w upamiętnieniu ludobójstwa 200 tys. Polaków wymordowanych na Wołyniu i Kresach Wschodnich.

Żegnają Was na wieczną pamięć sieroty Wołynia, członkowie Stowarzyszenia Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu z Siedzibą w Zamościu.

Wobec zaistniałego stanu rzeczy o pamięć kresowych ofiar zaczęły się upominać poszczególne samorządy wojewódzkie. Dotychczas stosowne uchwały podjęły sejmiki województw: Dolnośląskiego,  Opolskiego, Podkarpackigo i Lubuskiego. We wtorek również Sejmik Województwa Lubelskiego na wniosek Klubu Radnych PSL przyjął jednoznaczne stanowisko w sprawie uczczenia ofiar ludobójstwa dokonanego na ludności polskiej na Kresach Południowo-Wschodnich w latach 1942-1947 przez nacjonalistów z UPA, 14 Dywizji SS Galizien oraz innych ukraińskich formacji zbrojnych. Radni zapewniają o wdzięcznej pamięci o tych Ukraińcach, którzy często za cenę własnego życia nieśli pomoc swoim polskim sąsiadom.

http://blog.bilgoraj.com.pl/grabek/2010/07

Mógłbym jeszcze zaprezentować wiele innych tekstów, pereł rozsypanych po całej Polsce i zapewne jeszcze nie jednokrotnie zrobię to na stronie "Serwisu Pokoleń", gdzie będziemy intensyfikować działania, tu czas na wnioski. Właściwie na ten jeden, musi być "Rewizja Nadzwyczajna-Kłamstwa Wołyńskiego". Jak ją mamy realizować częściowo wskazał nam autor ostatniego tekstu.Więcej będziemy pisać na stronie   "Pokolenia" po dyskusjach na forum w p/w temacie, gdzie zainteresowanych zapraszamy.To zstępne pokolenia powinny podjąć walkę którą rozpoczęli już na Wołyniu nasi przodkowie.                   

*Kłamstwo o Kresach zabija drugi raz-Rzeczpospolita - Maja Narbutt 19-07-2008


GTranslate

plbebgzh-TWhrcsdanlenetfrgldeelhuitjalvltnoptrorusrskslessvukyi

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp3.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud11.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 814 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
10100865