Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Jarosławiu oraz Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu zapraszają na prezentację Tomasza Kuby Kozłowskiego Wołyńskie perły. Od Ostroga do Starokonstantynowa  6 września 2013, piątek godz. 17.00, Jarosław, Kamienica Attavantich, Rynek 5

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział w Jarosławiu oraz Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu zapraszają na prezentację Tomasza Kuby Kozłowskiego z Domu Spotkań w Warszawie inaugurującą V Międzynarodowy Festiwal Kultury Kresowej. W programie spotkania poświęconego niezwykłym siedzibom polskiej magnaterii i arystokracji na Wołyniu m. in. opowieści o Ostrogu i Starokonstantynowie książąt Ostrogskich, Sławucie książąt Sanguszków, Antoninach hrabiów Potockich i Samczykach Czeczelów; urok ostrogskich starodruków; wizyta w stacji klimatycznej i zakładzie kumysowym; antonińskie strusie i wielbłądy; polowania par force w Pilawinie oraz historia ogiera wszechczasów znad Horynia. Spotkanie ilustrowane będzie oryginalną ikonografią z epoki.

Organizatorzy zapraszają także na wszystkie pozostałe imprezy V Międzynarodowego Festiwalu Kultury Kresowej odbywającego się w dniach 6 - 12 września w Jarosławiu (program w załączniku), w tym na drugą prezentację Tomasza Kuby Kozłowskiego, 8 września, w niedzielę, o godz. 16.00 – Wołyńskie Ateny. Krzemienieckie imperium oświatowo-wychowacze.

www.tml-jaroslaw.plwww.ckip.jaroslaw.plwww.mok-jar.pl; Dom Spotkań z Historią, 00-324 Warszawa, ul. Karowa 20, www.dsh.waw.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


GTranslate

plbebgzh-TWhrcsdanlenetfrgldeelhuitjalvltnoptrorusrskslessvukyi

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp8.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud7.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 541 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
10204637