Dom Spotkań z Historią zaprasza na spotkanie Brześć 1939 4 października 2013, piątek, godz. 18.00, ul. Karowa 20

22 września 1939 roku w Brześciu nad Bugiem odbyła się głośna parada zwycięstwa Wehrmachtu i Armii Czerwonej. Wydarzenie to w potocznej świadomości przyćmiło obronę twierdzy brzeskiej we wrześniu 1939 roku, którą dowodził gen. bryg. Konstanty Plisowski. O tych nadal mało znanych epizodach kampanii wrześniowej traktuje najnowsza książka dr Piotra Derdeja, historyka wojskowości i znawcy dziejów Brześcia. Podczas promocji książki „Brześć 1939” i spotkania z autorem pokażemy także fragmenty filmu dokumentalnego „Defilada zwycięzców” z 2007 r., w którym oryginalne kadry z niemiecko-sowieckiej parady przeplatają się z relacjami ówczesnych mieszkańców Brześcia nad Bugiem. W trakcie spotkania można będzie nabyć liczącą 360 stron monografię dr Piotra Derdeja "Brześć 1939". Zapraszamy!


Dom Spotkań z Historią, Warszawska Inicjatywa Kresowa, Warszawa, ul. Karowa 20, www.dsh.waw.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., facebook: profil - Świat Kresów


GTranslate

plbebgzh-TWhrcsdanlenetfrgldeelhuitjalvltnoptrorusrskslessvukyi

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp6.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud9.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 645 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
10261707