Dom Spotkań z Historią zaprasza na 80. "Opowieści z Kresów" Tomasza Kuby Kozłowskiego Na zielonej Ukrainie... Od Baru do Winnicy 15 stycznia 2014, środa, godz. 12.00 i 18.00, ul. Karowa 20

Pierwsze w 2014 roku, a 80. już spotkanie z cyklu „Opowieści z Kresów” Tomasz Kuba Kozłowski poświęci polskim śladom za Zbruczem. Prezentacja dotyczyć będzie wybranych fragmentów wielowiekowej historii oraz dziedzictwa ziem ukrainnych Rzeczypospolitej na Podolu i Bracławszczyźnie. Opowieść o historycznym mieście Bar, leżącej nad Bohem Winnicy, Żmerynce, w której urodził się Jan Brzechwa a także wielkopańskich rezydencjach Orłowskich i Sokołowskich w Sewerynówce oraz Grocholskich w Pietniczanach i Stzyżawce ilustrowana będzie jak zawsze oryginalną ikonografią z epoki. Zapraszamy!

Dom Spotkań z Historią, Warszawska Inicjatywa Kresowa, 00-324 Warszawa, ul. Karowa 20, tel. 22 255 05 50, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Facebook: profil "Świat Kresów"

 


GTranslate

plbebgzh-TWhrcsdanlenetfrgldeelhuitjalvltnoptrorusrskslessvukyi

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp10.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud8.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 500 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
10085725