W dniach 26,27 i 28 czerwca 2012 r. odbędzie się XVI posiedzenie Sejmu RP. To już ostatnie przed 11 lipca obrady a więc powinniśmy obserwować je bardzo uważnie. Czy od trzech lat odwlekana uchwała w sprawie ustanowienia 11 lipca Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian znajdzie godne uznanie Pani Marszałek Kopacz, czy po raz kolejny "ugrzęźnie" gdzieś w marszałkowskich szufladach.

Obrady Sejmu ON-LINE można śledzić na: http://www.obradysejmu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=45

Z kolejnej inicjatywy POROZUMIENIA POKOLEŃ KRESOWYCH, do Rzeczników Klubów Parlamentarnych od których nie otrzymaliśmy do dzisiaj ŻADNEJ odpowiedzi na nasz List otwarty wysłaliśmy poniższy list:

Z przykrością stwierdzamy, że do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy odpowiedzi na e-mail z dnia 17 maja kierowany do ....[tu KP Platformy Obywatelskiej, KP Ruch Palikota i KP Sojuszu Lewicy Demokratycznej.]
E-mail wysłany był ze skrzynki pocztowej jednego z naszych serwisów o Wołyniu.

W związku z brakiem odpowiedzi zwracamy się tym razem do rzecznika
.....[tu KP Platformy Obywatelskiej, KP Ruch Palikota i KP Sojuszu Lewicy Demokratycznej.] z pytaniem, czy Klub Parlamentarny ....[Tu KP Platformy Obywatelskiej, KP Ruch Palikota i KP Sojuszu Lewicy Demokratycznej.] poprze złożone przez KP Polskiego Stronnictwa Ludowego, Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski projekty skutkujące ustanowieniem przez Sejm RP 11 lipca jako Dnia Pamięci Męczeństwa Kresowian.

Nie otrzymaliśmy też żadnej odpowiedzi posłów
....[Tu KP Platformy Obywatelskiej, KP Ruch Palikota i KP Sojuszu Lewicy Demokratycznej.] na list otwarty wysłany na ich skrzynki pocztowe w dniu 21 maja.
Treść tego listu jest upubliczniona na:
http://wolyn.org/index.php/list-otwarty-do-poslow-rp.html
i w tym serwisie zebraliśmy już blisko 900 podpisów popierających inicjatywę Porozumienia Pokoleń Kresowych.

Na Dzień Pamięci Męczeństwa Kresowian (Kresowianie - to Z KRWI I KOŚCI PRZODKÓW POLACY), czekamy już trzy lata które upłynęły od wydania przez Sejm RP stosownej dyspozycji.


"Gorączka" związana z Euro 2012, w żadnym stopniu nie może być podstawą i usprawiedliwieniem do kolejnej zwłoki i odłożenia tego fragmentu historii Polski na czas nieokreślony który trwa już trzy lata.


Zbliżające się posiedzenie Sejmu jest ostatnim posiedzeniem przed 11 lipca a więc to "ostatni dzwonek" na spełnienie przez Posłów obowiązku wobec wyborców, obowiązku wobec Polski. Wielomilionowa rzesza wyborców z kresowymi korzeniami czeka na akt sprawiedliwości dziejowej i uważnie będzie obserwować zbliżające się obrady Sejmu.

Jeżeli KP .[Tu KP Platformy Obywatelskiej, KP Ruch Palikota i KP Sojuszu Lewicy Demokratycznej.] zdecyduje się jednak na wniesienie własnego projektu ale zbieżnego z tekstem projektów ww. KP, to prosimy o informację.

Kresowa "piłka" jest więc po stronie Posłów bieżącej Kadencji Sejmu i wszystko jest w ich rękach. Niezdecydowanym albo ubezwłasnowolnionym POSŁOM SEJMU RP  polecamy obejrzenie wyemitowanego wczoraj przez TVP Historia materiału - http://wolyn.org/index.php/publikacje/435-ludobojstwo-na-woyniu.html