Przed jutrzejszym spotkaniem sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych, na którym ma odbyć się tzw. pierwsze czytanie uchwały autorstwa posła PO Mirona Sycza, syna członka UPA napływają następne protesty.

Federacja Organizacji Kresowych

REGON: 011060887

KRS: 0000276771

Siedziba:

02-091 Warszawa, Krakowskie Przedmieście 64

www.fok.waw.pl

Adres do korespondencji

dr Tomir Sołtan

00-322 Warszawa ul. Żwirki i Wigury 57 m 8,

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szanowna Pani Ewa Kopacz

Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polski

Protest

Sygnatura pisma: Protest /2012 Warszawa, 3 grudnia 2012 r.

 

Nie potrafimy zrozumieć, jak można zgłaszać projekt uchwały potępienia Akcji „Wisła’, kiedy do tej pory, po tylu latach Sejm nie zdobył się na potępienie najokrutniejszego ludobójstwa II wojny światowej.

Braterski sojusz polskiego i ukraińskiego narodu może być oparty tylko na prawdzie. Przedstawicielami narodu ukraińskiego nie są pogrobowcy UPA, tacy jak Oleh Tiahnybok, czy jak Piotr Tyma, który gdyby miał sumienie i poczucie godności powinien potępić zbrodniarzy UPA. Reprezentantem prawdziwego narodu ukraińskiego był śp. Wiktor Poliszczuk, oraz te miliony Ukraińców którzy uważają upowców za zbrodniarzy.

Akcja „Wisła” była koniecznością, dzięki niej przestała lać się krew i ocalały tysiące ludności polskiej a także ukraińskiej, która była zmuszana przez bandy UPA do współdziałania w ich zbrodniach. Ukraińcy którzy mają sumienie i potrafią myśleć, wiedzą, że zostali pozbawieni ojcowizny w wyniku ludobójstwa UPA. Nikt ich nie mordował, zostali przesiedleni na ziemie odzyskane tak jak setki tysięcy ludności polskiej.

Uważamy że organa Sejmu powinny wyjaśnić okoliczności podjęcia przez Komisję Mniejszości Narodowych i Etnicznych uchwały o zgłoszeniu na posiedzenie Sejmu Uchwały potępiającej Akcję „Wisła”. Komisja liczy 18-stu członków, na posiedzeniu komisji, kiedy podejmowano tę uchwałę było tylko 8-smiu posłów, można podejrzewać że odpowiednio dobranych. Nazwiska tych posłów winne być podane do publicznej wiadomości, aby było wiadomo kto jest kim. O przewodniczącym Komisji panu Mironie Syczu nie warto wspominać – syn członka zbrodniczej Ukraińskiej Powstańczej Armii.

Domagamy się od Sejmu, od polskiego Sejmu, uchwały potępiającej bestialskie ludobójstwo Ukraińskiej Powstańczej Armii. Jest to nasz święty obowiązek należny setkom tysięcy niewinnych ofiar. Drugi obowiązek to ustanowienie 11 lipca Dniem Męczeństwa Kresowian.

 

W IMIENIU PREZYDIUM FEDERACJI ORGANIZACJI KRESOWYCH

WICEPRZEWODNICZĄCY   CZŁONEK PREZYDIUM   PRZEWODNICZĄCY

ADAM CHAJEWSKI BOGUSŁAW NIZIEŃSKI TOMIR SOŁTAN

Do wiadomości: Prezydium Sejmu, Konwent Seniorów, Posłowie Komisji Mniejszości Narodowych i Etycznych, Media